ZESPÓŁ UWIELBIENIOWY W HARTOWCU

Już tradycją Zespołu Uwielbieniowego działającego przy naszej parafii stały się  coroczne, kilkudniowe wyjazdy wakacyjne. Tradycją jest również to, że wybieramy się na nie zawsze z naszymi Rodzinami. Bardzo im za to dziękujemy i cieszymy się, że choć na chwilę chcą do nas dołączyć.

W tym roku, po raz kolejny, gościliśmy w Diecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym
w Hartowcu, w którego progi przyjął nas życzliwie gospodarz miejsca ks. Sławomir Skonieczka.

Dla większości z nas nasz zespołowo-rodzinny pobyt rozpoczął się w czwartek,
16 sierpnia. Po rozlokowaniu się w pokojach, które – wierzcie nam –  sprzyjają integracji, spożyliśmy wspólną kolację. Po niej nasz opiekun ks. Mariusz Ciesielski odprawił Mszę św.
i w ten sposób oficjalnie rozpoczął się nasz wyjazd.

W przeciwieństwie do poprzedniego roku, tym razem pogoda nas bardzo rozpieszczała, więc skrupulatnie z tego korzystaliśmy, spędzając czas na pobliskiej plaży. Wspólnym kąpielom i zabawom wodnym na kajakach, łódkach i rowerach wodnych nie było końca. Podczas pobytu w Hartowcu nie zapominaliśmy o najważniejszym spotkaniu – codziennej Mszy św. To ona była centralnym punktem każdego dnia. Wykorzystaliśmy też ten czas na nasz  rozwój, by jak najlepiej służyć w parafii śpiewem. Szlifowaliśmy więc głosy, uczyliśmy się nowego repertuaru i braliśmy udział w mini warsztatach liturgicznych, które poprowadził ks. Wojciech Wierzbicki. Podzielił się na nich z nami swoją wiedzą dotyczącą muzyki sakralnej. Nasze głosy testowaliśmy też w innym repertuarze, śpiewając niezliczone ilości popularnych piosenek przy ognisku. Jednak najbardziej cieszyliśmy się po prostu z bycia razem, z możliwości poznania się jeszcze lepiej, podzielenia się swoimi radościami i troskami, wspólną modlitwą za siebie nawzajem. A świadectwem tego, że było to nam potrzebne, niech będą trwające długo w noc rozmowy o rzeczach bardzo ważnych
i całkiem błahych. Na długo w pamięci pozostanie nam także niedzielna Msza św. przeżywana wspólnie z mieszkańcami Hartowca w parafialnym kościele.

W naszym odczuciu był to bardzo dobrze spędzony czas – czas wypoczynku i czas pracy. Teraz pozostają nam piękne wspomnienia i… naładowane baterie na kolejny rok prób
i posługi w parafii. Jeżeli masz ochotę do nas dołączyć i wielbić Boga śpiewem to serdecznie zapraszamy!!! Nasze próby odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Czekamy!!!

Anna Hinczewska