Chór parafialny

Chóralne warsztaty muzyczne

Chóralne warsztaty muzyczne

W dniu 15-go listopada br. z inicjatywy prezesa chóru Józefa Hołubka, przy poparciu księdza proboszcza Wojciecha  Miszewskiego oraz dyrygentki chóru  pani Małgorzaty Jankowskiej, odbyły się w Malej Nieszawce jednodniowe warsztaty muzyczne.

XVI Konkurs „O Puchar Marszałka” woj. kujawsko- pomorskiego

XVI Konkurs „O Puchar Marszałka” woj. kujawsko- pomorskiego

Chór Św. Antoniego brał udział w XVI Konkursie chórów amatorskich województwa kujawsko-pomorskiego „O Puchar Marszałka” organizowanym 9 listopada 2014 roku przez Polski Związek Chórów i Orkiestr – Oddział Pomorski w Toruniu i finansowanym ze środków urzędu...

Z życia chóru świętego Antoniego

Z życia chóru świętego Antoniego

Wizyta w Grzybnie   28 września br. chór Świętego Antoniego na zaproszenie ks. Piotra Kocieniewskiego- proboszcza parafii  pod wezwaniem Św. Michała w Grzybnie, śpiewał na mszy odpustowej. Uroczystą mszę św. celebrował ks. Grzegorz Roman -proboszcz parafii z Opławca...

Ave Maria

Ave Maria

Chór parafialny Sprawozdanie z „tournee” konkursowo-relaksowego   W dniu 17 maja 2014 roku nasz chór uczestniczył - po raz drugi w swojej historii – w konkursie. Tym razem w  III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej „Ave Maria” w Chojnicach. Jury – w składzie:...

Spotkanie opłatkowe chóru św. Antoniego

Spotkanie opłatkowe chóru św. Antoniego

Pod koniec mijającego roku i na początku nadchodzącego wszyscy czynią podsumowania swojej działalności oraz robią plany na przyszłość. Nowy 2014 rok daje nam wszystkim nadzieję na poprawę losu, lepsze zdrowie, lepszą pracę lub utrzymanie jej, poprawę warunków życia i...

Historia chóru

Historia chóru

Gdy słyszysz śpiew tam wstąp,

Tam dobre serca mają.

Źli ludzie wierzaj mi,

Ci nigdy nie śpiewają”.

Chór parafialny rozpoczął działalność we wrześniu 2005r. z inicjatywy ks. proboszcza Wojciecha Miszewskiego, który marzył, aby w swojej parafii zrealizować słowa ks. Biskupa Józefa Szamockiego: „Śpiew chóralny i muzyka organowa włączone w liturgię- spełniają funkcję znaków, uświęcają wiernych i tworzą wielkie dziedzictwo sztuki sakralnej.” W skład chóru wchodzą ludzie w różnym wieku: młodzież, emeryci, a przede wszystkim osoby pracujące różnych zawodów, najliczniejszą grupą są nauczyciele, ale też jest filozof, konserwator dzieł sztuki, lekarz i inni, których połączyła wspólna pasja śpiewania. Nie wszyscy czytają nuty, więc nauka tekstu muzycznego wymaga od dyrygenta niemało trudu.

Pierwszym dyrygentem był organista Tomasz Kwaśniewski i już w listopadzie 2005r. chór zaśpiewał na dwóch Mszach św. w kościele, a w grudniu uświetnił uroczystość wprowadzenia do Parafii św. Antoniego relikwii św. Joanny Beretty Molli.

W lutym 2007r. pracę organisty i dyrygenta podjęła Anna Różyńska. Chór uświetniał Msze św., różne uroczystości i festyny parafialne oraz śpiewał koncerty kolęd w kościele, jak również w pobliskim Domu Pomocy Społecznej.

W okresie urlopu macierzyńskiego Anny Różyńskiej rolę dyrygenta chóru przejęła Elżbieta Kobyłecka, współzałożycielka nauczycielskiego chóru „Con Anima”. Nawiązała się współpraca z tym chórem i odbyło się wiele wspólnych koncertów. Najważniejszym był śpiew z okazji poświęcenia naszego kościoła 13 czerwca 2012 roku wspólnie z solistami i orkiestrą Szkoły Muzycznej pod dyr. Janusza Heyki.

Po śmierci śp. Elżbiety Kobyłeckiej w 2010 roku chór znów prowadziła Anna Różyńska, a od września 2012r. dyrygentem jest Małgorzata Jankowska.

Oprócz rodzimej parafii chór śpiewał w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Katedrze Św. Janów, parafii w Przysieku, kościele Matki Bożej Zwycięskiej.

Na repertuar składają się głównie pieśni sakralne, ale również utwory świeckie, muzyki dawnej oraz kompozycje współczesne.

Oprócz koncertów chórzyści spotykają się na warsztatach muzycznych, wspólnym opłatku i na imprezach integracyjnych. Organizujemy wycieczki rowerowe, wyjazdy do Opery i in.

Wieczorem 29 listopada 2010 roku w czasie spotkania na plebanii z okazji święta patronki chórzystów- Św. Cecylii gościliśmy Eleni, z którą zaśpiewaliśmy kilka piosenek.

chor-parafialny-4

Chór parafialny jest chórem czterogłosowym, który aktualnie liczy 30 osób, z tego 21 pań i 9- ciu panów. W dniu 7 października 2013 roku został wybrany zarząd w następującym składzie: Prezes – Józef Hołubek, Wiceprezes – Magdalena Pawlikowska, Wiceprezes ds. kulturalno – oświatowych – Elżbieta Zaremba i oczywiście Małgorzata Jankowska – doskonały dyrygent o wspaniałym głosie, z pasją zaangażowana w prowadzenie chóru, z dużym poczuciem humoru. Cierpliwa i wyrozumiała dla naszych potknięć, jednak wymagająca pełnego zaangażowania, by śpiew nasz brzmiał jak najlepiej. Wspiera ją na każdym kroku nasz opiekun ksiądz proboszcz Wojciech Miszewski

Wszystkich potrafiących i pragnących chwalić Boga swoim śpiewem serdecznie zapraszamy do udziału w próbach chóru, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00