2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  25.02.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce to „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Jak każdego roku, tak i teraz polecamy ich Bogu w modlitwie. Misjonarze realizują powołanie, którym zostali obdarzeni przez Chrystusa, są budowniczymi Kościoła. Wesprzyjmy dziś naszymi ofiarami dzieła misyjne. Po Mszach św. do koszyków z tyłu kościoła będzie można złożyć swój dar na ten cel. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej.
  2. Rozpoczął się w naszej parafii Kurs Alpha. Jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć zapraszamy jutro w poniedziałek do domu parafialnego o godz. 19.00 Więcej informacji na stronie internetowej parafii i w Nauczycielu Ewangelii.
  3. Zapraszam na kolejne spotkanie w ramach „Wieczorów u św. Antoniego”. Tym razem  naszym gościem będzie biskup Andrzej Suski, pierwszy biskup Diecezji  Toruńskiej, obecnie biskup senior, który opowie: „O początkach  diecezji: w 32 rocznicę utworzenia diecezji toruńskiej”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 roku o godz. 18.45 w  sali pod zakrystią.
  4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.15. 
  5. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach. 
  6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  7. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w 4 niedzielę Wielkiego Postu – 10 marca. Wygłosi je ks. prof. Tomasz Dutkieicz z UMK.
  8. Zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński) w parafii św. Antoniego na Wrzosach, Spotkania odbędą się  w sobotę i niedzielę 2-3 marca i 16-17 marca od godz. 10.00 do 16.00. Bliższych informacji można uzyskać w biurze parafialnym lub pod nr telefonu 607973193, gdzie można się zapisać.
  9. Już dzisiaj warto zaplanować letnie wakacje. Jednym z najpiękniejszych wydarzeń jest piesza pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę, która odbędzie się tradycyjnie w dniach 1 – 12 sierpnia. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. 
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela, który jest dostępny w zakrystii. Na stoliku z prasą dostępny jest najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.