4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  19.03.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Naszym rekolekcjonistą jest o. Andrzej Korda ze Zgromadzenia Księży Oblatów. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 /nie 8.30/ i 18.00. Także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 będą miały swoje rekolekcje o godz. 11.00. Każdy dzień rekolekcyjny zakończymy wspólną Kompletą po Mszy św. wieczornej. W dni rekolekcyjne codzienna Droga Krzyżowa o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi św. rano od 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W środę podczas Mszy św. na zakończenie rekolekcji zbierać będziemy ofiary na potrzeby zgromadzenia Oblatów m. in. misje w różnych zakątkach świata. Program rekolekcji zamieściliśmy w Nauczycielu Ewangelii.
 2. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie dzisiaj na Mszy Św. o godz. 13.30 
 3. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.
 5. Od czwartku do soboty Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30 i w piątek dodatkowo o godz. 17.15.
 6. W najbliższy  piątek  24 marca o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej. Zapraszamy wyznaczone osoby.
 7. Zapraszamy na kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania rozpoczną się również w najbliższy piątek 24 marca br. o godz. 19.00.  Informacje i zapisy pod nr telefonu 607973193.
 8. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. O godz. 8.30 w czasie Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które włączą się w  to dzieło prosimy o wypisanie kartek wyłożonych przy ołtarzu św. Joanny, na których prosimy wpisać swoje dane. Zostaną one zapisane w Parafialnej Księdze Duchowej Adopcji. Ze względu na ochronę danych Księgi nie wystawiamy do wglądu, ale przechowujemy w archiwum parafialnych. Prosimy także o zabieranie karteczek z codzienną modlitwą, którą odmawiają członkowie Duchowej Adopcji. Na uroczystość prosimy o przyniesienie świec. Tego dnia również Msza św. w intencji dzieci utraconych, których prochy będą potem złożone w grobie na cmentarzu komunalnym.
 9. Nasza parafialna schola w przyszłą niedzielę organizuje kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód jest przeznaczony na scholkowy fundusz wakacyjny.
 10. Pragniemy tak jak w poprzednich latach przygotować paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Osoby, które pragną włączyć się w to dzieło prosimy o składanie darów przy ołtarzu św. Joanny lub składanie ofiar do skarbony św. Antoniego jako Jałmużnę Postną. Jeśli znamy osoby, którym taka pomoc jest potrzebna prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W numerze znajdziemy m.in. jak z pomocą mediów usiłuje się zniszczyć dobre imię św. Jana Pawła II i jak się przed tym bronić, o św. Józefie jako wzorze dla współczesnych mężczyzn i cudzie uratowania przez niego kapłanów w Dachau, o różnych obliczach Afryki i posługujących tam misjonarzach, bohaterska postać Stanisławy Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz, która z narażeniem własnego życia ratowała rodzące się tam dzieci oraz porady zdrowotne i kulinarne.
 12. Niedzielę można nabywać w zakrystii, a nie tak jak dotychczas wyłożoną na stoliku. Cena 10 zł z kolorowym dodatkiem Bliżej życia z wiarą.