5 NIEDZIELA WIELKANOCY  28.04.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy
  w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy Świętej. 
 2. Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza na spotkania, które odbywają się zawsze w II wtorek miesiąca na Mszy Św. o 8.30 i po Niej spotkanie
  w salkach parafialnych. Odpowiedzialny za wspólnotę ks. Bartłomiej zaprasza do wspólnej modlitwy jak i do uczestnictwa w spotkaniach. 
 3. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
 4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie które odbędzie się
  5 maja na Mszy Świętej o 13.30 i po Niej spotkanie w kościele.
 5. W piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS
 6. W I sobotę o godz. 8.00 wspólna modlitwa różańcowa, następnie Msza Święta
  i nabożeństwo pierwszosobotnie. 
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej, w środę św. Józefa Rzemieślnika, we czwartek – św. Atanazego,
  w sobotę– św. Floriana.
 8. Najbliższa zbiórka zużytego i niepotrzebnego  sprzętu elektrycznego w naszej parafii w piątek 12 maja. Już dzisiaj warto przejrzeć piwnice i rozmaite składy. Wykorzystane elementy z tej zbiórki zasilą dzieła misyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 9. W listopadzie odbędzie się  diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach. Obecni będą nasi księża biskupi. Jest to dziękczynienie za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25 rocznica beatyfikacji błog.
  ks. Stefana Frelichowskiego. Informacje na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
 10. Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę kobiet, która odbędzie się 19 maja w Częstochowie. Zgłoszenia i wszelkie informacje
  u ks. Andrzeja Jankowskiego pod numerem tel. 736-671-098.
 11.  Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu na polach Lednickich w dniu
  1 czerwca. To doskonała okazja do poznania nowych ludzi, integracji, a przede wszystkim spotkania z Panem Bogiem. Wyjazd z parafii M.M.Kolbego (Wyszyńskiego 7/9) i parafii Chrystusa Króla (Bażyńskich 19). Informacje na plakacie i u ks. Bartłomieja. 
 12. W zakrystii można nabyć kolejny numer Tygodnika Niedziela. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.