NOWY 26 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Drodzy Parafianie i Goście

Biorąc do ręki nowy numer naszego pisma, na okładce wita się z nami św. Wojciech. Nowa drewniana figura do naszego kościoła została wyrzeźbiona w warsztacie Andrzeja Burkota niedaleko Bielska Białej. Chcemy w ten sposób upamiętnić przeżywaną w tym roku uroczystość jubileuszową 1050 – lecia chrztu Polski. Grób tego świętego znajduje się katedrze w Gnieźnie, która była jednym z miejsc ogólnopolskiego świętowania. Z grupą naszych parafian odbyliśmy pielgrzymki do wszystkich trzech miejsc, w których mógł odbyć się chrzest Mieszka I i Polski. Nasz historyk, prof. dk Waldemar Rozynkowski przybliża nam ten temat.

Dla mnie osobiście ten rok jest również szczególny. W dniu 10 kwietnia wspominałem 50 rocznicę mojego chrztu św. i odbyłem prywatną pielgrzymkę do kościoła, w którym przyjąłem ten pierwszy z sakramentów. Z kolei 25 maja obchodziłem 25 – rocznicę święceń kapłańskich, którą tego dnia świętowałem razem z moimi kolegami w Pelplinie. W artykule, dzielę się z Wami radościami pierwszych lat mojej kapłańskiej posługi.

Na długo pozostaną nam w pamięci wielkopostne nauki rekolekcyjne głoszone przez o. Marka Ochlaka, oblata misjonarza z Madagaskaru, który zyskał przychylność naszych parafian, którzy bardzo ofiarnie wsparli tworzoną przez niego misję. Zakonnik powrócił już na tzw. Czerwoną Wyspę i śle nam serdeczne pozdrowienia i podziękowania. Oglądając zdjęcia w Galerii wspominamy to, czym żyła nasza Parafia w ostatnim czasie. Nasza organistka p. Anna Różyńska przedstawia nam historię powstania Zespołu Uwielbieniowego, który na stałe wpisał się w życie liturgiczne naszej parafii.

W miesiącu maju zwłaszcza Rodzina Radia Maryja żyła ważnym wydarzeniem, jakim było poświęcenie kościoła w tzw. Porcie Drzewnym. Podczas pobytu w Polsce u nas mieszka architekt tej budowli p. Andrzej Ryczek, którego wkład w wyposażenie także naszego kościoła jest nie do ocenienia. Zresztą co należy podkreślić, za projekty wykonywane dla Kościoła nie bierze żadnego wynagrodzenia.

Kolejny numer Śladów na Wrzosach ukazuje się z okazji naszego parafialnego odpustu. W Rozmowach z Cieniem pragniemy przybliżyć ten często niezrozumiały dla wiernych temat.
Życzę miłej lektury z serdecznymi życzeniami na czas wakacji

sw_26