DZIEŃ ZADUSZNY 02.11.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Od dzisiejszej niedzieli przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym przez cały tydzień.
  2. Również przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. Kolejne spotkanie Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci w środę o godz. 17.00. Rozpoczęcie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00 natomiast w piątek od 16.00 do 18.00.
  5. Wszystkich przynależących do Apostolatu Modlitwy za kapłanów – Margaretka, zapraszamy na wspólną modlitwę w I czwartek na godz. 17:30. Tego dnia w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00
  6. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przypominamy, że warunkiem odprawiania 9 pierwszych piątków miesiąca jest Komunia św. w tym dniu, spowiedź można odbyć wcześniej.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. W najbliższym czasie zostaną zainstalowane nowoczesne projektory multimedialne do wyświetlania tekstów pieśni i innych materiałów.
  8. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami prosimy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
  9. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W całej Polsce po Mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii i innych krajach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy najnowsze numery Niedzieli, Naszej Arki oraz listopadowy numer Nauczyciela Ewangelii.