I  NIEDZIELA  ADWENTU 29.11.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Mamy nadzieję, że tak jak w latach poprzednich będzie nas bardzo wielu. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 6 i 12 zł, kalendarze ze św. Joanną Berettą Molla oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlicę Antoninek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 3. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
 4. Na spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę o godz. 17.00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek. Spowiedź św. od godz. 17.00. Tego dnia szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek do godz. 20.00
 6. W I piątek modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 7. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.
 8. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 9. W piątek 4 grudnia wspominamy– św. Barbarę.
 10. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 11. Co roku na przełomie listopada i grudnia Szlachetna Paczka łączy Polaków we wzajemnej pomocy – potrzebujących z dobroczyńcami.  Na terenie naszej parafii powstał rejon Szlachetnej Paczki TORUŃ WRZOSY  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zostać Darczyńcami i pragną zorganizować pomoc w swojej parafii, przygotowując paczkę do wybranej rodziny.  Finał Szlachetnej Paczki odbędzie  12-13 grudnia. Zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Więcej informacji  na stronie parafialnej i w Nauczycielu Ewangelii.
 12. Rozpoczyna się cykl spotkań przygotowujący dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Komunii św. w ramach katechumenatu dorosłych przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 listopada o godz. 19.00. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w sekretariacie parafii św. Józefa w Toruniu. (ul. św. Józefa 23/35, tel. 56 662 30 32, email: parafia.sw.jozefa@gmail.com).
 13. W najbliższą sobotę 5 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXIV rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema, a przewodniczyć im będzie Metropolita Lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Rozpoczęcie o godz. 12.30. Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
 14. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii, w którym m.in. znajdziemy wykaz wszystkich duszpasterzy pracujących w naszej parafii od chwili jej powstania opracowany przez diakona Krzysztofa Kownackiego.
 15. Odszedł do pana śp. Czesław Janczarski, l.67, ul. Ugory. Pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…