I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro rozpoczynamy Roraty, to stara polska tradycja sięgająca średniowiecza. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne organizowane przez Caritas. 
  3. Mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe na wzór św. Józefa Opiekuna Rodzin zapraszamy jutro w poniedziałek na Mszę św. o  godz. 18.00, po której nabożeństwo i oddanie rodzin św. Józefowi.
  4. W tym tygodniu I środa miesiąca. O godz. 17.30 odmówimy różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
  5. W I czwartek  miesiąca  modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w milczeniu, a o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
  6. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  7. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach. Nowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii.
  8. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
  9. Kolejny cykl spotkań dla dorosłych pragnących przystąpić do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie i Komunia św.) rozpocznie się wraz z adwentem w poniedziałek 30 listopada 2020 roku o godz. 19.00 przy sanktuarium M. B. Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Spotkania odbywają się w ramach katechumenatu dorosłych zatwierdzonego przez Biskupa Toruńskiego. W katechumenacie dorosłych uczestniczą również osoby ochrzczone, które pragną przygotować się do przyjęcia tylko sakramentu bierzmowania. Spotkania są prowadzone przez duszpasterza wraz z grupą współpracowników świeckich. Kolejne spotkania będą się odbywały w poniedziałki o godz. 19.00. Zgłoszenia są przyjmowane w sekretariacie parafii św. Józefa w Toruniu (email: parafia.sw.jozefa@gmail.com; tel. 56 662 30 32 lub 797 907 271)
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziel.