I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.02.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą na ogrzewanie naszego kościoła. Koszt ogrzewania kościoła i obiektów parafialnych w miesiącach zimowych to ok. 10 tys. zł miesięcznie.

 3. W środę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 9. Spotkania rekolekcyjne w kościele od środy do piątku: klasy 0 – III godz. 9.15, klasy IV-VI – godz. 10.45, klasy gimnazjalne – godz. 12.30.

 4. W związku z rekolekcjami szkolnymi, od środy do piątku codzienna Droga Krzyżowa o godz. 8.00.

 5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek o godz. 19.00.

 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w tym dniu zapraszamy na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie o godz. 18.00.

 7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

 8. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował kilkadziesiąt bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego, jako jałmużnę postną lub wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.

 9. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.

 10. Nasza Parafia i Świetlica Antoninek  organizują kolonie letnie dla dzieci naszej parafii w Pieckach na Mazurach w terminie 14 – 22 lipca br. Zapisy w Antoninku codziennie w godzinach pracy świetlicy. Szczegóły również na stronie internetowej

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.