I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  26.02.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. W środę o godz. 17.30 różaniec a następnie Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
 4. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach. 
 7. Przyszła niedziela w całym Kościele to „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na misje. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej.
 8. Próba naszej scholii w najbliższą sobotę o godz. 10.00. 
 9. Przypominamy, że poniedziałek 27 lutego rusza już po raz 4. w naszej parafii kurs Alpha. Alpha przyciąga chrześcijan pragnących lepiej zrozumieć i pogłębić swoją wiarę. O godz. 18.00 zapraszamy młodzież, a o godz. 19.00 dorosłych. Spotkania w salach domu parafialnego. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i w Nauczycielu Ewangelii.
 10. Nakładem naszej parafii ukazała się książka autorstwa diak. Waldemara Rozynkowskiego pt: „Droga Krzyżowa z ks. Leonem Dzieniszem”, która ma przybliżyć męczeńską drogę pierwszego proboszcza na Wrzosach w kontekście Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Książka jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Dziękujemy za wsparcie finansowe tego wydawnictwa, składając dobrowolną ofiarę wspieramy kolejne parafialne druki. 
 11. Zapraszamy na pielgrzymki do Japonii z opcją Korea Płd od 25 kwietnia oraz do Santiago de Compostela – pieszo, tzw. Drogą portugalską od 4 września. Programy oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie internetowej parafii. Bliższe informacje u ks. proboszcza. 
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.
 13. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego na Wrzosach prowadzi nabór do klas I i zerówki na rok szkolny 2023/2024.Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 4 marca od godz. 10.00 do 13.00.