II  NIEDZIELA  ADWENTU 10.12.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Dzisiaj w całej Polsce z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy za modlitwę i za ofiary złożone na ten cel. Swoje ofiary możemy złożyć do skarbonek z tyłu kościoła.
 3. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego narodzenia, zapraszamy wraz z Zespołem Uwielbieniowym i wspólnotą ,,Idź Dalej” na Liturgię Pokutną z adoracja Jezusa i modlitwą wstawienniczą, która odbędzie się 15 grudnia w piątek o godzinie 18.45 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zaproszenie kierujemy w sposób szczególny do członków wspólnot działających przy naszej parafii, kandydatów do bierzmowania jak
  i wszystkich ludzi poszukających Boga na swojej drodze życia.
 4. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek oraz świece wigilijne Caritas w cenie 10, 20 i 25 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne Caritas. Dostępny jest także nasz parafialny kalendarz na rok 2024. 
 5. Przez okres adwentu zbieramy dary dla naszych najuboższych parafian,
  z których zrobimy świąteczne paczki. Można je składać przy ołtarzu
  św. Joanny. Ofiary finansowe można składać do skarbony św. Antoniego lub przekazać na parafialne konto zaznaczając cel wpłaty.
 6. W środę 13 grudnia Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30
  i mszę św. w intencjach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi przed naszym kościołem
  od godz. 9.00 do 14.00. Osoby oddające krew prosimy o posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości.
 8. Klub Seniora działający w Parafii św. Antoniego serdecznie zaprasza Parafian na kolejny kiermasz robótek ręcznych związanych ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem w bieżącą niedzielę oraz za tydzień tj. 17-12-2023 do kawiarenki.
 9. Dzieci z naszej scholii parafialnej wraz z rodzicami organizują 17 grudnia kiermasz świąteczny. Odbędzie się on w holu domu parafialnego obok biura parafialnego. Zapraszamy do finansowego wsparcia naszej działalności od godziny 8.00.  W imieniu dzieci dziękujemy za docenianie naszego dzieła. 
 10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.