III  NIEDZIELA  ADWENTU 13.12.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE    

 1. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Czekamy na rozpoczęcie prac remontowych wokół kaplicy na Barbarce. Zakończyliśmy wykładanie granitem schodów do sali, w której ćwiczą nasze zespoły śpiewacze.
 3. Dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek.  Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez dzieci oraz świece wigilijne Caritas.
 4. Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych  dzisiaj po Mszach św. w korytarzu przy biurze parafialnym organizuje kiermasz ozdób choinkowych, kartek, stroików wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych.
 5. Na kolejne Spotkanie z Biblią zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 6. Kolejna Msza św. z modlitwami o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 7. W najbliższą sobotę 19 grudnia w godzinach przedpołudniowych nawiedzimy chorych z sakramentami św. Chorych, którzy nie są odwiedzani regularnie przez kapłanów w czasie comiesięcznych wizyt prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym lub zakrystii.
 8. Dla głębszego przeżycia czasu Adwentu zapraszamy na Adwentowy wieczór muzyczno-poetycki, w wykonaniu naszego Zespołu Uwielbieniowego w przyszłą niedzielę 20 grudnia po wieczornej Mszy św.
 9. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Z okazji świąt Bożego Narodzenia podzielmy się miłością z ubogimi.
 10. Właściwe przygotowanie duchowe do świąt Bożego Narodzenia powinno zawierać dobrze przeżytą spowiedź św. Podczas przedświątecznej krzątaniny nie zapomnijmy o Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00 oraz od poniedziałku do soboty od 17.30. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św.
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.
 12. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Kazimierz Pfont, l. 69, ul. Szosa Chełm., śp. Irena Łobodzińska, l. 91, ul. Słoneczna, śp. Andrzej Lejstat, l. 59, ul. Stokrotkowa, śp. Andrzej Zaremba, l. 94, ul. Sokola. Wieczny odpoczynek…