III  NIEDZIELA  ADWENTU 13.12.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 

  1. Podczas adwentu Msze św. roratnie odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła i kolejne inwestycje. Trwa konieczny remont dachu na domu parafialnym i osuszanie pomieszczeń pod kościołem. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary wpłacane na nasze parafialne konto. Wszystkie imienne ofiary wpisujemy do księgi ofiarodawców i fundatorów. 
  3. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w najbliższą sobotę  19 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
  4. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Rorat o godz. 6.15 i od 8.00 do 8.30, po południu od 17.30 do 18.00. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św. 
  5. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy do jakiej się przyzwyczailiśmy przez wszystkie lata. Wszystkich, jednak, którzy zechcą przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową. Na stronie internetowej publikujemy proponowany plan kolęd. Drugą sugerowaną formą będzie Msza św. w kościele w dniu kolędy w intencji mieszkańców ulic w tym dniu wyznaczonych.
  6. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w salce przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Dzisiaj także nasza schola sprzedaje własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. W ten sposób dzieci zbierają na swoje letnie wakacje.
  7. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.