III  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  24.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek 25 marca przypada  uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przeżywać będziemy 27. rocznicę powstania Diecezji Toruńskiej. Tego dnia o godz. 17.00 w toruńskiej katedrze Świętych Janów zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.
 2. Dzień 25 marca jest także obchodzony jako Dzień Świętości Życia. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 zostaną złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby podejmujące to dzieło zobowiązują się m.in. do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy za dziecko poczęte, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Przy ołtarzu św. Joanny leży Księga Pamiątkowa Duchowej Adopcji, do której prosimy wpisywać swoje imię i nazwisko.
 3. Nasza parafia włącza się w zbiórkę tzw. Elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Akcja odbywa się przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Dzięki tego typu zbiórkom udaje się pozyskać odpowiednie kwoty, które zasilają inicjatywy misyjne. W tym roku pragniemy dofinansować budowę Szkoły w Kenii oraz zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka sprzętu odbędzie się w sobotę 30 marca do godz. 10.00 na placu przy garażach od strony ul. Wilczej. W późniejszych godzinach prosimy już nie przywozić sprzętów, gdyż nie mamy możliwości przekazania ich.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00. Codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30.
 5. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 31 marca po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że Sakrament Bierzmowania w naszym kościele zostanie udzielony w piątek 31 maja o godz. 18.00.
 7. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia AK. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 10.30.
 8. Kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii odbędzie się od najbliższego piątku 29 marca do niedzieli 31 marca. Rozpoczęcie w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. Nauczycieli, lekarzy, pracowników administracji i mediów zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się od 1 do 3 kwietnia o godz. 18.00 w kaplicy seminarium duchownego w Toruniu. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Tomasz Dutkiewicz  z Wydziału Teologicznego UMK.
 10. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy wspólnie z naszą parafią organizuje spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku 50+. Spotkanie odbędzie się w naszej parafii w dniu 30 marca o godzinie 17.00 Lista uczestników ze względu na ograniczone możliwości jest już zamknięta.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz marcowego numeru Nauczyciela Ewangelii.