IV  NIEDZIELA  ADWENTU 18.12.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w sobotę o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które duchowo adoptowały dziecko prosimy o przyniesienie świec. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie tych, którym nie udało się jeszcze w tym roku być na roratach.
  2. W piątek przypada 23 dzień grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę w kościele.
  3. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia. W holu domu parafialnego dostępne są też świece wigilijne i ozdoby przygotowane przez świetlicę Antoninek.
  4. W sobotę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
  5. W przyszłą niedzielę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  6. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. porannych o godz. 6.15 i 8.30, po południu od poniedziałku do środy od 17.30 oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  7. Polecamy nowy numer Niedzieli oraz grudniowy numer Śladów na Wrzosach.
  8. W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Jadwiga Liczkowska l. 69, ul. Narcyzowa, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…