KURS  ALPHA  NA  WRZOSACH

Każdy ma pytania.

Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość poznania wiary chrześcijańskiej, móc zadać pytania i podzielić się swoim punktem widzenia –  niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

Co to jest Alpha?

Alpha to seria 10 spotkań wyjaśniających wiarę chrześcijańską. Na każdym spotkaniu przyglądamy się różnym pytaniom odnośnie wiary, a celem tego jest nawiązanie rozmowy. Żadna Alpha nie wygląda tak samo, ale zasadniczo są trzy istotne elementy: posiłek, wykład i dyskusja. Ponad 20 milionów osób doświadczyło Alpha w 112 językach w 169 krajach na całym świecie.

Dla kogo jest Alpha?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni pragną podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.

Tym razem zapraszamy osoby w wieku 15- 20 lat.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.

A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia Alpha.

Kiedy i gdzie?

Spotkania zasadniczo odbywać się będą co niedzielę od 15:00 do 18:00 w „Antoniku”. Zaczynamy posiłkiem, a po krótkim wykładzie w małych grupkach dajemy możliwość wypowiedzenia się.

Zapisy przez maila: antoniwrzosy@gmail.com lub telefonicznie u księdza Bartka pod telefonem 531 395 489. Ukończenie kursu zwalnia z przygotowań do bierzmowania.