Liturgia Pokutna

Liturgia Pokutna wypełnia nasze serca..

Fotografie Krystyna Bilska

Dnia 21 marca 2024 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w kolejnym wieczorze z cyklu „Wieczorów u św. Antoniego”. Tym razem nasze serca wypełniła Liturgia Pokutna, która stanowiła głęboką formę uczestnictwa w życiu Kościoła katolickiego.

Rozpoczęliśmy nasze spotkanie serdecznym powitaniem ze strony proboszcza Wojciecha Miszewskiego , którego słowa przywołały atmosferę refleksji i skupienia. Wspólnie zagłębiliśmy się w modlitewnej kontemplacji, skupiając nasze myśli na nawróceniu, oraz pojednaniu z Bogiem i bliźnimi.

Podczas liturgii głęboko zanurzyliśmy się w Słowie Bożym i w katechezie księdza diakona profesora Waldemara Rozynkowskiego, która prowadziła nas do refleksji nad własnym życiem i grzechami, które mogą nas obciążyć.

W trakcie adoracji, majestatyczne spotkanie duszy z Niezwykłością Boską w świątyni, rozbrzmiewała muzyka Zespołu Uwielbieniowego. Melodie, jak strumienie światła, przenikały nasze dusze, unosząc nas ponad codzienne zmartwienia i troski. W rytmie ich harmonii doznawaliśmy, jakbyśmy byli częścią niebiańskiego chóru, wznoszącego pieśń uwielbienia ku Tronowi Niebiańskiego Króla.
W okresie Wielkiego Postu liturgia pokutna nabiera szczególnego znaczenia, pomagając nam przygotować się do obchodów Wielkanocy. To czas, w którym oczyszczamy nasze serca i umysły, byśmy mogli lepiej zrozumieć znaczenie zbawienia przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Spotkanie pozwoliło nam dostrzec nasze słabości, ale także doświadczyć miłosierdzia i przebaczenia Boga. Liturgia pokutna umożliwia nam nawrócenie, pojednanie oraz oczyszczenie serc, co jest niezwykle istotne przed przyjęciem sakramentu pojednania i Eucharystii.

Zakończyliśmy nasze spotkanie błogosławieństwem udzielonym przez kapłana, który zachęcał nas do kontynuowania duchowej drogi nawrócenia i pojednania. To był czas pełen duchowego bogactwa i głębokiej refleksji, który pozostawił w naszych sercach trwały ślad.

Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do dalszego rozwijania naszej duchowości.