NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym od jutra i we wszystkie niedziele Adwentu, który za tydzień rozpoczynamy. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze inwestycje w naszej parafii. 
  2. W tym roku po raz pierwszy wydaliśmy kalendarz parafialny na Nowy Rok 2024. Pragniemy w nim przedstawić 12 spośród wielu czczonych w naszej parafii świętych. Przez cały miesiąc ten sam Święty będzie patronował, jak wierzymy setkom rodzin naszej parafii. To  swego rodzaju Korowód Świętych, który ma nas prowadzić do Boga. Chcielibyśmy, aby w tym nowym duszpasterskim przedsięwzięciu wzięło udział jak najwięcej osób. Oprócz wizerunku świętego będzie tam także krótka notatka biograficzna i cytat z dzieł danego świętego lub refleksja o nim. Przedstawieni święci w naszym kościele obecni są w znaku relikwii, które znajdują się głównie w krzyżu relikwiarzowym stojącym przy ołtarzu. Święci mają nas inspirować do życia ewangelicznego, które dzięki Bożej łasce prowadzi nas do Nieba. Cena kalendarza 10 zł. Jest do nabycia w kościele, w zakrystii i w biurze parafialnym.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  4. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.
  5. W przyszłą niedzielę 3 grudnia przeżywamy odpust św. Barbary na Barbarce. Od 3 lat nową inicjatywą naszej parafii i innych środowisk jest Zlot Barbar. Zapraszamy w tym dniu na Barbarkę kobiety o imieniu Barbara oraz wszystkich czcicieli świętej. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św. Następnie modlitwa przy grocie św. Barbary i spotkanie przy ognisku. 
  6. Zapraszamy na spektakl teatralny „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej. Sztuka przedstawia różne postawy bohaterów wobec Boga. Spektakl odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 grudnia o godz. 14.00 w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Bilety w cenie 35 zł można nabyć pisząc pod adres: bilety@muzeumpit.pl lub dzwoniąc pod numer: 536 682 980.
  7. Film Barbarka 1939, poświęcony niemieckiej zbrodni na Polakach z terenu Pomorza zostanie pokazany 1 grudnia 2023 (piątek), godz. 18.30 w  Sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Wstęp wolny!
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli cena 10 zł.