NIEDZIELA  MĘKI  PAŃSKIEJ  24.04.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj 80 rocznica śmierci błog. Rodziny Ulmów. Otrzymaliśmy dla naszej parafii relikwie błogosławionych, które były z nami podczas piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Wszystkim dziękujemy za tak liczny udział w tym wydarzeniu. Zdjęcia zamieściliśmy na stronie internetowej parafii. 
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Po zimowej przerwie od dzisiaj w każdą niedzielę, aż do 1 listopada zapraszamy na Msze św. na Barbarce o godz. 13.00. Po dzisiejszej Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową w lesie na Barbarce, śladami krzyży postawionych dla uczczenia męczeństwa mieszkańców Torunia zamordowanych przez Niemców na początku II wojny światowej.
 4. Do środy codzienna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. Całą Służbę Liturgiczna Ołtarza naszej parafii oraz wszystkich którzy chcą się zaangażować w przebieg Liturgii podczas Tridum Paschalnego, zapraszamy w środę na godz. 18.45 do kościoła.
 6. Panów, którzy chcą włączyć się do warty honorowej przy Grobie Pańskim prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub e-mailem.
 7. Kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przy ołtarzu św. Antoniego, lub w przedsionku kościoła. Można również złożyć swój dar na ten cel do skarbony z napisem „na kwiaty”
 8. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego. 
 9. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele odprawimy ją o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu. 
 10. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.30. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową, na którą zapraszamy zwłaszcza tych, którym w tym Wielkim Poście nie udało się ani razu być na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 11. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 12. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 16.00 co pół godziny na placu przed kościołem.  W przypadku złej pogody w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 13. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia, a teksty będą przygotowane. Można korzystać z elektronicznej wersji Liturgii Godzin w telefonach komórkowych.
 14. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
 15. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. W naszej parafii nie obowiązują kartki do spowiedzi. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy na Mszy św. od godz. 6.45 i od godz. 8.00 do 8.30 oraz od godz. 17.15 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30 i od godz. 21.00 do 23.00 lub do ostatniego penitenta, a w Wielką Sobotę od 18.30 do 19.30. 
 16. Nasza parafialna schola i Parafialny Klub Seniora organizują dzisiaj kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód jest przeznaczony na scholkowy fundusz wakacyjny i działalność Klubu Seniora.
 17. Nauczycieli, pracowników służby zdrowia, administracji i mediów zapraszamy na rekolekcje wielkopostne od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku. Odbędą się w kaplicy dolnej Seminarium Duchownego. Każdy dzień rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00, a po niej nauka i koncert muzyki poważnej. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Bała. 
 18. Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” zapraszana do swojej siedziby przy ul. Św. Jana Bosko 2 na kiermasz wielkanocny ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne 
 19. W tym roku w związku z Wielkim Tygodniem uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona jest na poniedziałek 8 kwietnia. W tym dniu po raz kolejny przeprowadzimy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 20. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela, który można nabyć w zakrystii. Dostępny jest także świąteczny numer Śladów na Wrzosach oraz marcowy numer Nauczyciela Ewangelii, w którym m.in. program Wielkiego Tygodnia i Rachunek Sumienia, pomocny w dobrym przygotowaniu do spowiedzi św.