NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  12.03.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie naszej świątyni i obiektów parafialnych. 
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Kolejny Wieczór u św. Antoniego odbędzie się w najbliższy czwartek  17 marca o godz. 18.45. Prelekcję pt. „Odkryj Triduum Paschalne” wygłosi ks. dr Paweł Szczęsny, ceremoniarz katedralny, znany nam z pomocy w naszej parafii.
 4. W ramach Wieczorów Uwielbieniowych  zapraszamy na nabożeństwo pokutne w piątek, 17 marca o godz. 19.00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału parafian, grupy i wspólnoty parafialne oraz gości. Liturgia pokutna będzie sprawowana w łączności z Papieżem Franciszkiem oraz całym Kościołem. Podczas liturgii będzie sprawowany  sakrament pokuty.
 5. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą 4 niedzielę Wielkiego Postu – 19 marca. Wygłosi je ojciec Andrzej Korda ze zgromadzenia Księży Oblatów.
 6. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie które odbędzie się 19 marca w niedzielę o godzinie 13.30 na Mszy Świętej i po niej spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę w całej Diecezji Toruńskiej przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, w którym kształci się m.in. dwóch naszych parafrian.
 8. W przyszłym tygodniu w czwartek  23 marca o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej. Prosimy wszystkie parafialne wspólnoty o wyznaczenie jednego przedstawiciela do tej rady.
 9. Na stoliku z tyłu kościoła można nabyć książki: „Droga Krzyżowa z ks. Leonem Dzieniszem” oraz jego życiorys, które mają przybliżyć męczeńską drogę pierwszego proboszcza na Wrzosach.  Dostępne są także inne nasze parafialne wydawnictwa.
 10. Zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński) w naszej parafii., Spotkania rozpoczną się w piątek 24 marca br. o godz. 19.00.  Bliższych informacji można uzyskać pod nr telefonu 607973193, gdzie można się zapisać.
 11. Osoby, które pragną jeszcze wziąć udział w pielgrzymce pieszej  do Santiago de Compostela od 4 września prosimy o zapisy. Pozostały ostatnie miejsca. Programy oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie internetowej parafii. Bliższe informacje u ks. proboszcza. Wyprawa jest potwierdzona. Natomiast pielgrzymka do Japonii i Korei Pd jest już skompletowana.
 12. Już dziś chcemy poinformować i zaprosić osoby chętne do udziały w Pieszej Pielgrzymce  Diecezji Toruńskiej na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach od 4 do 12 sierpnia br. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymka.diecezjatorun.pl
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W numerze znajdziemy m.in. najważniejsze myśli z nauczania papieża Franciszka, o trudnościach w małżeństwie, gdy jedna ze stron jest ateistą, krajobraz po trzęsieniu ziemi w Turcji, piękne świadectwo wiary redaktora Krzysztofa Ziemca „Z Bogiem łatwiej” i propozycja na wakacje – Teneryfa. Do każdego numeru dołączony jest dodatek „Rachunek sumienia”, pomocny w przygotowaniu do dobrej spowiedzi św. wielkanocnej. Od dzisiaj Niedzielę można nabywać w zakrystii, a nie tak jak było dotychczas wyłożoną na stoliku. Cena 10 zł z kolorowym dodatkiem Bliżej życia z wiarą.