Niezapomniane Wydarzenie Duchowe i Muzyczne w Toruniu

Kościół św. Antoniego w Toruniu stał się areną niezwykłego Koncertu Uwielbieniowego, który przyciągnął miłośników muzyki i poszukiwaczy duchowej kontemplacji. Organizowany w ramach rekolekcji wielkopostnych, koncert oferował nie tylko chwilę refleksji, ale również wzniosłe dźwięki, które prowadziły do głębokiej modlitwy poprzez sztukę dźwięku.
Wydarzenie, prowadzone przez utalentowanych muzyków i dyrygentów – Huberta Kowalskiego, Agnieszkę Michałkiewicz oraz Piotra Dołęgowskiego, zapewniło zgromadzonym wyjątkową podróż ku refleksji nad sensem życia i relacją z Bogiem. Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego pod ich batutą zapewniła niezapomniane wrażenia dźwiękowe, które głęboko poruszyły serca i dusze obecnych.

Szczególną uwagę przyciągnął chór młodzieży Szkoły Muzycznej, który nie tylko oddawał chwałę Stwórcy, ale również inspirująco wpływał na serca i umysły słuchaczy. Ich pieśni stały się modlitwą unoszącą się w powietrzu, łącząc zgromadzonych w jedną wspólnotę duchową. To był nie tylko koncert, lecz prawdziwe doświadczenie duchowe, które przypominało o bliskości z Bogiem i tradycji Kościoła.

Finale koncertu stanowił poruszający hymn pochwalny „Ciebie Boga wysławiamy”, przywracający starożytną praktykę uwielbienia Boga. To piękne zakończenie nie tylko uświetniło wydarzenie, ale również pozostawiło uczestnikom w sercach i umysłach duchową ekstazę na długo po zakończeniu koncertu.
Według słów księdza Bartłomieja Surdykowskiego, inicjatora projektu Koncertu Uwielbieniowego w kościele św. Antoniego w Toruniu, „Koncert ten był inspirowany nie tylko wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, lecz przede wszystkim duchowym doświadczeniem, które będzie kontynuowane w sercach i umysłach uczestników….”

Autor tekstu Jacek Bilski

Fotoreportaż – Rekolekcje wielkopostne uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu i warsztaty muzyczne ,,Wielbij z nami, muzykami” w kościele św. Antoniego w Toruniu

Fotografie Krystyna Bilska