NOWY 20 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu, który był przede wszystkim czasem naszej duchowej przemiany i nawrócenia.  Radujemy się świętami Zmartwychwstania Pańskiego, świętami zwycięstwa Chrystusa nad szatanem, dobra nad złem, życia nad śmiercią.

Ślady na Wrzosach dokumentują parafialne wydarzenia i by ocalić od zapomnienia  ludzi i wydarzenia, które odchodzą do historii.

Przygotowując się do niedługiej już kanonizacji Jana Pawła II wspominam moje przeżycia związane ze Świętym. Może warto, by również nasi czytelnicy podzielili się swoimi wspomnieniami czasów, gdy był z nami nasz umiłowany Papież Polak. Zachęcam do lektury i do spisania swoich wspomnień i refleksji.

Wśród wydarzeń artystycznych i nie tylko, mieliśmy okazję na niezwykłym koncercie spotkać się w naszym kościele z Eleni oraz z zespołem Moja Rodzina. Dwa piękne muzyczne spotkania połączone ze świadectwem wiary znanej piosenkarki i muzykującej rodziny.

Nowością w naszej Diecezji będzie posługa w parafiach świeckich akolitów. Na temat tego historycznego wydarzenia Biskup Toruński Andrzej Suski skierował specjalny list do diecezjan. Diakon Waldemar Rozynkowski przedstawia sylwetki czterech mężczyzn z naszej parafii, którzy również znajdują się w gronie 25 nowomianowanych akolitów. Już niedługo będziemy mogli korzystać z ich posługi w naszym kościele.

W naszym stałym cyklu „Pamiętamy”, wspominamy ludzi, którzy przeszli już do Wieczności, a jak wierzymy dzięki wielkiemu zaangażowaniu w życie Kościoła, są już w Niebie. Tym razem wspominamy śp. Jana Kostrzaka, którego 10 rocznicę śmierci w tym roku obchodzimy oraz śp. Henryka Majszaka.

Do lektury kolejnego odcinka Rozmów z Cieniem naszych czytelników zachęcać już nie trzeba.

Dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy już od 20 edycji naszego pisma są z nami. Niech ten kolejny rok naszej działalności będzie obfitował w wydarzenia duchowe i materialne, które będziemy dokumentować i w ten sposób dzielić się radościami i troskami naszej parafii.

 

Z poważaniem 

Wasz Proboszcz         

Nr20