Zapraszamy na spektakl teatralny „Pokonać piekło” Teatru „Nie Teraz” z Tarnowa w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka

Serdecznie informujemy i zapraszamy, w 45. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez św. Jana Pawła II, na spektakl teatralny „Pokonać piekło” Teatru „Nie Teraz” z Tarnowa w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka. Wydarzenie odbędzie się w Audytorium I (jest to jedna z najnowocześniejszych sal teatralno-koncertowych w Polsce mieszcząca 803 osoby) w nowo otwartym Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu na ul. Droga Starotoruńska 1a. (Naszym zamiarem jest stworzyć tutaj ośrodek ewangelizacji przez kulturę, będziemy organizować cykliczne różne religijno-patriotyczne wydarzenia m.in. koncerty i spektakle teatralne).

Termin: 22 października o godz. 14:00.

W rolach głównych spektaklu wystąpią: Andrzej Król jako ojciec Andrzej Bobola oraz Maciej Małysa jako ksiądz Jerzy Popiełuszko. Przypomnę, że 19 października przypada liturgiczne wspomnienie ks. Jerzego Popiełuszki.

Jedna z recenzji:

(…) Spektakl „Pokonać piekło” nie jest skonstruowany w formie fabularnie ułożonej biografii obu bohaterów. Przedstawienie jedynie dotyka można powiedzieć, hasłowo elementów biograficznych. Tomasz Antoni Żak pisze, że starał się pokazać siły witalne, które ukryte są w polskości jako takiej. Siły, dzięki którym można pokonać zło – to jednostkowe, degenerujące nasz naród, ale i zło globalne, które za cel podstawowy uznało walkę z chrześcijaństwem, z Kościołem katolickim.

(…) Warto podkreślić, iż hasło czy logo Teatru Nie Teraz – „Konsekwentnie polski i konsekwentnie niepodległy”, realizuje się w każdym spektaklu Tomasza Antoniego Żaka, także i w obecnym. Reżyser pokazuje, że istnieje naturalna ciągłość wiary i polskości wpisanych w życie i męczeństwo obu duchownych.

Temida Stankiewicz-Podhorecka, Ich męczeństwo jest dla nas testamentem.

Nasz Dziennik Nr 246 (7511), 22-23 października 2022

Spektakl powstał rok temu, w 75. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki i został wystawiony do tej pory w kilku miejscach w Polsce. Trwa ok. 1 godzinę.

Bilety na to wydarzenie można odebrać przed rozpoczęciem spektaklu w Muzeum. Są one bezpłatne. Po sztuce będzie można złożyć dobrowolną ofiarę.

W naszym Sanktuarium jest to również dzień odpustowy. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył bp. Zbigniew Zieliński, Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.