Sezon Motocyklowy 2012 – otwarty!

22 kwietnia 2012 r. Mszą św. w Toruniu otwarto sezon motocyklowy. W pięknej scenerii lasu, na Barbarce, miała ona jeszcze piękniejszy wymiar. Idea tej inauguracji zrodziła się na forum internetowym mototurystyka.com. Na Mszę dotarło ok. 200 motocykli. W uroczystości uczestniczyło ok. 300 motocyklistów, motocyklistek i rowerzystów przybyłych z Torunia i okolic.

Motocykliści zebrali się na Rynku Nowomiejskim. Wyjazd poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu, w związku z akcją „Do hymnu!”. Następnie w asyście policji, ulicami Torunia cała grupa przejechała na miejsce,  gdzie została odprawiona Msza św., która była centralnym punktem uroczystości. Celebrował ją ks. Paweł Dąbrowski dzielący z motocyklistami ich pasję, obecnie wikariusz parafii p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ewangelię odczytał ks. dk. Tomasz Jankowski. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Credo”. Lektorzy – motocykliści, głośno i z pełną mocą odczytywali Słowo Boże oraz służyli do Mszy Świętej – dając świadectwo swej wiary. Pokazali, że motocyklista to nie tylko ten, który jeździ za szybko i niebezpiecznie, nie dbając o siebie i innych, ale też ten, który w swojej pasji zawierza i oddaje się pod opiekę Bogu.

Motocykliści to ludzie, którzy zdobywają nawet najtrudniejsze, często niezdobyte dotąd drogi, podziwiając naturę, którą tak cudownie stworzył Pan. To ci, którzy czują się mali  wobec piękna ofiarowanego przez Stwórcę.

Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, motocykliści dali wyraz swego zaufania do Boga, wiary w to, że dzięki Niemu, ten niezwykły dla nich okres życia będzie jeszcze piękniejszy. Doświadczenie tej Eucharystii było dla nich niezwykłe – gdyż ten sezon to nie tylko przyjemność, ale i swego rodzaju zadanie – aby na jego zakończeniu nikogo nie zabrakło…

Teraz, gdy sezon został  otwarty, motocykle poświęcone, mogą już ruszać w świat. Zdobywać niezdobyte, odkrywać nieodkryte. Z Panem Bogiem, dzięki Niemu, dla Niego.

Jadwiga Galus