ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA  16.04.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na diecezjalne i parafialne dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas. W naszej świątyni do akcji możemy się włączyć składając ofiarę do koszyków pod chórem lub skarbony św. Antoniego.
  2. Spotkanie Parafialnego Oddziału AK we wtorek o godz. 19.00.
  3. Zapraszamy na Liturgię Słowa, która odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Liturgia Słowa to czas, kiedy możemy spotkać się jako wspólnota na słuchaniu Słowa Bożego
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 kwietnia na Mszy św. o godz. 13.30 i po Niej w salkach parafialnych.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Maltę, w programie oprócz zwiedzania także krótki wypoczynek. Termin pielgrzymki 20 – 27 października, koszt 4999 zł + 250 euro.
    Więcej szczegółów programu u ks. Mariusza (tel. 508 777 082, mariusz.wojnowski@wp.pl).
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który można nabyć w zakrystii. W numerze m.in. o powstaniu obrazu Miłosierdzia Bożego, opowieść o ks. Blachnickim, o polskim odcinku drogi św. Jakuba, sylwetka Jana Matejki i wiele porad z różnych dziedzin.