ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA  24.04.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Przed ołtarzem od dzisiaj przez cały tydzień stoją kartony do których można składać dary dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Można również zabrać pusty karton do domu wypełnić go w gronie znajomych i przywieźć do parafii lub Centrum Caritas przy ul. Bydgoskiej. Również dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na diecezjalne i parafialne dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas. W naszej świątyni do akcji możemy się włączyć składając ofiarę do koszyków pod chórem lub skarbony św. Antoniego.
  2. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek 28 kwietnia przypada 60. rocznica śmierci św. Joanny Beretta Molla, a 4 października 100. rocznica jej urodzin. Z tej okazji w najbliższą sobotę 30 kwietnia wspólnie z Fundacją SOS Rodzinie organizujemy sympozjum pt. „Świętość w ofierze życia za dziecko”. Rozpoczęcie w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP. Po Mszy św. w kaplicy wysłuchamy wykładów prelegentów. Uroczystość będzie połączona z emisją przez Pocztę Polską znaczka pocztowego ze specjalnym okolicznościowym datownikiem poświęconym św. Joannie, które będzie można nabyć podczas spotkania. Program i informacje na ten temat w Niedzieli, Śladach na Wrzosach i Nauczycielu Ewangelii. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału.
  4. W tym roku zapraszamy na pielgrzymki zagraniczne: w lipcu do Medjugorie i śladami św. Maksymiliana Kolbe w Japonii we wrześniu. Programy na stronie internetowej parafii. Ks. Mariusz Wojnowski zaprasza na pielgrzymkę do Gruzji w terminie 2 – 9 lipca, koszt 3490 zł i 80 euro oraz do Jordanii w terminie 16 – 23 września, koszt 3590 zł i 240 USD.  Więcej informacji i zapisy u ks. Mariusza (tel. 508 777 082, mariusz.wojnowski@wp.pl).
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, Nauczyciela Ewangelii i Ślady na Wrzosach z materiałami o św. Joannie.