Toskańskie Impresje Pielgrzymka do północnych Włoch


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd o godz. 2:00. Przejazd do Altoetting – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Werony – rzymski amfiteatr (z zewnątrz), spacer po Starym Mieście połączony z wizytą na dziedzińcu domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, przejście Galerią Vittorio Emanuele do słynnej Opery La Scala i dalej do Castello Sforzesco (zwiedzanie z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Montecatini Terme.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Lukki, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka otoczonego imponującymi murami obronnymi zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Przejazd do Pizy: zwiedzanie Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i niebywałą Krzywą Wieżą (z zewnątrz). Czas wolny – spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Volterry – w starożytności było to jedno z najpotężniejszych miast założonych przez Etrusków. Spacer malowniczymi uliczkami miasteczka. Następnie przejazd do San Gimignano zwanego „Manhattanem Średniowiecza” – spacer wśród imponujących budowli z XIV wieku. Po południu przejazd przez miasteczka regionu Chianti, zwiedzanie winnicy i degustacja. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie całodzienna wyprawa do Florencji. Zwiedzanie: katedra Santa Maria del Fiore z charakterystyczną kopułą oraz przylegające baptysterium (z zewnątrz), Wieża Giotta (z zewnątrz), Most Złotników, kościół Santa Croce uznawany za florencki panteon. Wizyta na Placu Michała Anioła skąd rozpościera się niepowtarzalna panorama miasta. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: dom narodzin św. Katarzyny Sieneńskiej, kościół św. Dominika gdzie znajdują się jej relikwie, Piazza del Campo, katedra, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wenecji.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Spacer, podczas którego zobaczymy słynny plac Prato della Valle oraz Bazylikę św. Antoniego. Następnie przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i krótki spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

 

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny

obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

Termin: 1-10.07.2018

Cena: 2590 zł

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: około 140-150 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 ;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (77,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (194,25 zł).

Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.

ZAPISY I INFORMACJE – ORGANIZATOR:

Mariusz Wojnowski (tel.: 508 777 082, mariusz.wojnowski@wp.pl)

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.