V NIEDZIELA WIELKANOCY  15.05.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie  się  w dzisiejszą niedzielę. Rozpoczęcie  o godz. 13.30 na Mszy św.
  3. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. według ustalonych terminów, a rodziców od poniedziałku do piątku podczas dyżurów spowiedniczych od 6.45 do 7.00, od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00.
  4. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 4 czerwca. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 60 zł
  5. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Mateusz Starczewski, tutejszy parafianin, dnia 28 maja 2022 roku r. ma otrzymać święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. 
  6. Po dwóch latach przerwy spowodowanej ograniczeniami covidowymi przygotowujemy XXII Wrzosowy Festyn św. Antoniego. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących toruńską dzielnicę Wrzosy, bez jakichkolwiek ograniczeń. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od ilości zgromadzonych środków zależy to, co uda nam się w tym roku zaproponować uczestnikom. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. Osobą koordynującą wydarzenie jest akolita Jacek Łangowski /tel. 601751550, e-mail: jalangowski@gmail.com W tym roku gwiazdą festynu będzie Eleni.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.