VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  25.05.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. W tym roku podczas letnich wakacji pragniemy zorganizować kolonie dla dzieci z Ukrainy wspólnie z dziećmi z naszej parafii. W środę 4 czerwca o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół Muzycznych odbędzie się koncert charytatywny „Dzieciom z Ukrainy”. Dzisiaj przed kościołem można nabyć bilety – cegiełki w cenie 10 zł. Zebrane środki zasilą budżet tych kolonii. W ciągu tygodnia bilety są dostępne w biurze parafialnym. Program koncertu zawarty jest w Nauczycielu Ewangelii.
  2. Spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tegorocznego Festynu św. Antoniego w plebanii w najbliższy wtorek o godz. 19.00.
  3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  4. Wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na trzydniowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii. Rozpoczęcie w najbliższy piątek 30 maja o godz. 19.00.
  5. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. We wszystkich parafiach po Mszach św. zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  6.  Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę 1 czerwca o godz. 12.30 Mszą św. w toruńskiej katedrze, następnie przemarsz ulicami centrum miasta. Udział w marszu to opowiedzenie się za życiem w każdym jego etapie oraz za fundamentalną rolą rodziny w Kościele i społeczeństwie.
  7. Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły nr 9 zaprasza na festyn szkolny w najbliższa sobotę od godz. 13.00. Bliższe informacje na plakacie.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu ogłasza zapisy kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę oraz Posłańca św. Antoniego.