WIELKANOC  05.04.2015

Parafia_Zyczenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, Pani Ani i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty.
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na dalszy remont toruńskiej katedry. Na Mszy św. w DPS o godz. 11.00 będzie obecny ks. bp Józef Szamocki.
  3. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z malowaniem naszego kościoła. W dni powszednie Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.45.
  5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca kolekta gospodarcza. Ofiary składamy na największą tegoroczną inwestycję – malowanie kościoła. Dla naszych zespołów muzycznych w ostatnim czasie zakupiliśmy specjalistyczne podesty. Wykonaliśmy także wyrównanie terenu naszego cmentarza, a wkrótce na cmentarz zostanie doprowadzona bieżąca woda w dwóch ujęciach. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na kolektę także na konto parafialne i w kopertach. Dzięki temu tak wiele inwestycji i działań możemy podejmować.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Tego dnia po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.