WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE  01.06.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. We wszystkich parafiach po Mszach św. zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Dzisiaj kończy swoją duszpasterską praktykę w naszej parafii ks. diakon Dawid Huzior, który w sobotę 14 czerwca otrzyma święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za ofiarną posługę w naszej parafii. Jako kapłana gościć będziemy ks. Dawida na tradycyjnej Mszy św. poprymicyjnej.
 3. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 4. W najbliższą środę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne róż różańcowych, o 17.30 – modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św. Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 5. Również w środę o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół Muzycznych koncert charytatywny: „Dzieciom z Ukrainy”.
 6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 7. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 8. Zachęcamy do odprawiania kolejnych Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Krzysztof w związku z wyjazdem do Lednicy będzie u swoich chorych 21 czerwca
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię, w najbliższą sobotę zapraszamy na wspólne czuwanie przed Uroczystością. Rozpoczęcie o godz. 20.00 wspólnymi Nieszporami, następnie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św.
 11. W przyszłą Niedzielę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za dar sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami i swoją rodziną do udziału w tej Eucharystii.
 12. Również w przyszłą niedzielę jak zwykle kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii.
 13. Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na wypoczynek w Kudowie – Zdroju, prosimy o odebranie kart kwalifikacyjnych, które należy złożyć do 15 czerwca w biurze parafialnym.
 14. Już po raz XX w parku na Bydgoskim Przedmieściu  w najbliższa sobotę 7 czerwca odbędzie się  Dzień Dziecka pn. MICHAYLAND.  Bliższe informacje na plakacie.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.