WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  29.05.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Wczoraj w katedrze świętych Janów  nasz parafianin diakon Mateusz Starczewski przyjął święcenia kapłańskie. Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele ze specjalnym błogosławieństwem odprawi dzisiaj o godz. 13.30. 
 2. Do wtorku odprawiamy nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. Od środy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
 3. Spotkanie sprawozdawczo – wyborcze Akcji Katolickiej we wtorek 31 maja o godz. 19.00 w plebanii.
 4. W I środę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
 5. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
 6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach.
 8. Po raz kolejny organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wspieramy w ten sposób Kościół na wschodzie. Sprzęt można składać w najbliższą środę w godzinach popołudniowych i w czwartek 2 czerwca do godz. 9.00. Później prosimy już go nie dostarczać. Więcej informacji o tym co można przekazać na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.
 9. Od soboty 4 czerwca przez tydzień będzie gościł w naszej parafii obraz Matki Bożej Ludzi Pracy Solidarności. Będzie to okazja do modlitwy w intencji ludzi pracy.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 4 czerwca. Wyjazd o godz. 6.30. 
 11. Zapraszamy młodzież która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na specjalną Eucharystię,  która odbędzie się 5 czerwca o godzinie 14.00 w kaplicy obok naszego kościoła.
 12. Dzieci, które w różnych terminach w ub. roku przyjęły I Komunię św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Prosimy o wcześniejsze skorzystanie z Sakramentu Pokuty, zwłaszcza w I Piątek od godz. 17.00.
 13. W niedzielę za tydzień przed kościołem odbywać się charytatywny  kiermasz ciast i innych produktów. Dochód przeznaczony jest na leczenie ciężko chorego chłopca Nataniela. Inicjatywa i przygotowanie kiermaszu pochodzi od rodziny i przyjaciół Nataniela, a dochód przeznaczony będzie na jego kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych.
 14. Po dwóch latach przerwy przygotowujemy XXII Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się w niedzielę 12 czerwca. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących toruńską dzielnicę Wrzosy, bez jakichkolwiek ograniczeń. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od ilości zgromadzonych środków zależy to, co uda nam się w tym roku zaproponować uczestnikom. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. Osobą koordynującą wydarzenie jest akolita Jacek Łangowski /tel. 601751550, e-mail: jalangowski@gmail.com W tym roku gwiazdą festynu będzie Eleni.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.