WYPRAWA NA SYBERIĘ

6-19.07.2018

 

IRKUCK, BAJKAŁ, WYSPA OLCHON, OGOJ, UŁAN-UDE, PODRÓŻ KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ, KRASNOJARSK,  MOSKWA

Dzień I

06.07.2018

Piątek

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot z lotniska Okęcie do Moskwy (lotnisko Szeremietiewo). Wylot z lotniska Moskwa –Szeremietiewo do Irkucka
Dzień II

07.07.2018

Sobota

Pprzylot do Irkucka. Transfer do hotelu, Śniadanie. Krótki wypoczynek.  Zwiedzanie Irkucka. Katedra katolicka – tablica pamięci polskich leśników, Sobór Objawienia Pańskiego, 130 dzielnica, specjalnie stworzona strefa turystyczna, obejmująca dziesiątki zabytków, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, restauracje, czas wolny na zakupy. Muzeum Krajoznawcze Obwodu Irkuckiego lub Muzeum Dekabrystów. Spacer bulwarem nad Angarą (jedyną rzeką wypływającą z Bajkału). Obiadokolacja, nocleg.
Dzień III

08.07.2018

Niedziela

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd autokarem  przez Buriacki Okręg Autonomiczny na największą na Bajkale wyspę Olchon. (ok.8 godz.). Przeprawa promem przez cieśninę Olchońskie Wrota do wsi Chużyr. Przejazd marszrutkami do ośrodka „U Pana” w Charańcy. (Na wyspie drogi są szutrowe).  Rekreacja w syberyjskiej bani, kąpiel w Bajkale (lub w basenie). Obiadokolacja oraz nocleg.
Dzień IV

09.07.2018

Poniedziałek

Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Olchon, wyprawa marszrutkami na Półwysep Chaboj, najdalej wysunięty na północ skrawek wyspy, stąd roztacza się zapierający dech w piersi widok na Bajkał, półwysep Nos i góry. Degustacja omula bajkalskiej ryby endemicznej. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień V  

10.07.2018

Wtorek  

                                   

Śniadanie. Wycieczka całodniowa statkiem na wyspę Ogoj, święte buddyjskie miejsce. Możliwośc uczestniczenia w obrzędach buddyjskich. Stąd widać całe „Małe Morze”i wschodni Olchon. Na wyspie 20 rodzajów roślin, które znajdują się w Czerwonej Księdze. Obiad na statku. Po drodze możliwość zobaczenia legowiska nerp-bajkalskich fok. Powrót na kolację. Nocleg.
Dzień VI

11.07.2018

Środa

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Olchonu- wieś Chużyr, wyprawa do Szamanki, magicznej skały Bajkału (jedno z pięciu istniejących na świecie biegunów siły duchowej). Degustacja buriackiej kuchni, pierogi pozy. Zwiedzanie jurty buriackiej. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VII

12.07.2018

Czwartek

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd marszrutkami do promu, następnie autokarem na dworzec kolejowy w Irkucku. Przejazd pociągiem do Ułan-Ude (przedziały 4 osobowe).
Dzień VIII

13.07.2018

Piątek

Przyjazd od Ułan-Ude. Transfer do hotelu. Śniadanie .Następnie zwiedzanie Ułan-Ude, m.in. Sobór Matki Bożej „Odigritia”– najstarszy murowany budynek w Buriacji, Rynek, Teatr Opery i Baletu, oraz największa głowa Lenina na świecie (waży 42t) Muzeum Historii Buriacji. Wieczorem spotkanie z Autonomią Polaków „Nadzieja”. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień IX

14.07.2018

Sobota

Śniadanie. Wyjazd do Iwołginska – centrum buddyzmu w Rosji. Zwiedzanie tamtejszego dacanu, czyli kompleksu lamaistycznych świątyń, klasztoru i religijnej uczelni. Następnie przejazd do Tarbagataju – miejscowości zamieszkałej przez zabajkalskich starowierów. Wizyta w muzeum – lapidarium i cerkwi starowierców. Następnie obiad z typowymi regionalnymi potrawami, możliwy program folklorystyczny(śpiewy, tańce, obrządek weselny). Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień X

15.07.2018

Niedziela

Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Ułan-Ude. Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Krasnojarska. Całodzienny przejazd koleją  na trasie Ułan-Ude – Irkuck – Angarsk –Krasnojarsk  Nocleg w pociągu, w wagonach sypialnych.
Dzień XI

16.07.2018

Poniedziałek

Dalsza podróż Koleją Transsyberyjską Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie, która przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi prawie 10 000 km. Podczas wyjazdu do pokonania będzie ponad 2300 km. Przyjazd do Krasnojarska. Obiadokolacja i nocleg. Wizyta w Krasnojarsku uzależniona od godziny przyjazdu pociągu.
Dzień XII

17.07.2018

Wtorek

Transfer na lotnisko w Krasnojarsku. Odprawa biletowo – bagażowa i wylot. Lądowanie w Moskwie Szeremietiewo. Zwiedzanie i objazdówka środkami komunikacji miejskiej: Wzgórza Worobiowe, Uniwersytet Moskiewski, Góra Pokłonna, Sobór Chrystusa, Arbat. Transfer do hotelu na obiadokolację. Następnie dla chętnych dalsze zapoznawanie się ze stolicą Rosji nocą. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień XIII

18.07.2018

Środa

Śniadanie. Zwiedzanie Moskwy: Plac Czerwony oraz Kreml, Galeria Tretiakowska, Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy. Czas wolny. Obiadokolacja oraz nocleg.
Dzień XIV

19.07.2018

Czwartek

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot  z Moskwy (Szeremietiewo). Lądowanie na lotnisku Warszawa Okęcie. Zakończenie wyjazdu.

 

CENA: 8950 zł

 

Zapis: PARAFIA ŚW. ANTONIEGO W TORUNIU

KONTO PARAFIALNE: 58 1020 5011 0000 9302 0097 0368

 

ŚWIADCZENIA:

 

 • przejazd na i z lotniska w Warszawie,
 • przeloty samolotami zgodnie z programem, bagaż podręczny – 8 kg, rejestrowany – 23 kg.
 • przejazdy autokarem zgodnie z programem,
 • przejazd koleją Transsyberyjską na trasie Tanchoj-Irkuck – Angarsk – Krasnojarsk,
 • noclegi zgodnie z programem,
 • śniadania, obiadokolacje  zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota na całej trasie.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • wizy rosyjskiej  (przygotować aktualne zdjęcie 3,5 x 4,5 cm),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej i metra,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • napojów do obiadokolacji,

 

UWAGI:

 

  • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
  • ostateczna cena uzależniona od potwierdzenia terminu oraz od kursu walut i cen paliwa,

 

 • paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia wyjazdu i mieć dwie wolne strony (obok siebie)