XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  19.06.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć swój dar na misje na Kubie bezpośrednio ks. Adamowi.
 2. Również dzisiaj kolejna okazja do oddania krwi w specjalnym krwiobusie, który będzie przed naszym kościołem od godz. 9.00 do 14.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
 4. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w świętowanie XXII Wrzosowego Festynu św. Antoniego oraz naszego parafialnego odpustu. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy natrudzili się w przygotowanie tych uroczystości przede wszystkim p. Hannie Szefler, Jackowi Łangowskiemu i Dominikowi Daniszewskiemu, którzy koordynowali wszystkimi  przygotowaniami do Festynu. Dziękujemy zespołom, instytucjom działającym na Wrzosach, sponsorom i ofiarodawcom.
 5. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. Dzisiaj procesji nie będzie.
 6. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w godne uczczenie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom za przygotowanie ołtarzy, panom za ich montaż i rozwiezienie, fundatorom kwiatów do ołtarzy, niosącym chorągwie i feretrony, służbie liturgicznej dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom. Wszystkim za udział w procesji i piękne wyznanie wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii.
 7. W czwartek 23 czerwca na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych. Tego dnia o godz. 17.00 spotykają się czciciele św. Ojca Pio na wspólnej modlitwie
 8. Na zakończenie roku szkolnego zapraszamy na Eucharystię i do wspólnej adoracji Jezusa, która odbędzie się 24 czerwca o godzinie 18.00.
 9. Całą Służbę Liturgiczną Ołtarza zapraszamy na zakończenie roku formacyjnego, które odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 11.30 w salkach parafialnych.
 10. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie organizować zbiórkę do puszek na dofinasowanie wyjazdu rekolekcyjnego do Śnieżycy koło Krakowa.  Rekolekcje trwają 10 dni, koszt za jednego uczestnika to 1200 zł, do uczestnictwa w tych rekolekcjach zdeklarowało się 12 osób. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 11. Zapraszamy na koncert Chórów Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu w poniedziałek 20 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. Wystąpią Chór Dziecięcy „Gioia di Cantare” i Chór Młodzieżowy „Semper Iuvenes”, dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz.
 12. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się  w formie tradycyjnej od 4 do 12 sierpnia. Zapisy u Przewodnika grupy  ks. Adama Lista w Seminarium Duchownym w Toruniu
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i czerwcowy numer Śladów na Wrzosach.