XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  17.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.Zapraszamy na niedzielną Mszę św. na Barbarce o godz. 13.00.
  2. W piątek 23 lipca o godz. 17.00 modlitewne czuwanie czcicieli św. Ojca Pio
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Poświęcenie pojazdów także po Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się  tak jak przed rokiem w formie sztafetowej. Nasza grupa wyruszy 5 sierpnia 2021 z Konecka do Topólki. Więcej informacji  pod numerem telefonu: 609-845-449 oraz na plakacie. Zapisy u przewodnika pod wskazanym numerem i w biurze naszej parafii. Zapewniamy bezpłatny dowóz na trasę i powrót do Torunia.
  5. Organizujemy również bezpłatny wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów pieszej pielgrzymki w dniu 12 sierpnia i specjalną mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zapisy w naszym biurze parafialnym.
  6. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch od 24 września do 1 października. Na trasie najważniejsze miejsca święte Rzymu oraz Neapol, Pompeje, miejsce urodzenia o. Pio w Petralcinie, San Giovani Rotondo, Lanciano i Manopello. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii, zapisy w biurze parafialnym. 
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela
  8. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.  Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa. 

+ Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 

Jako parafia włączamy się w modlitwę i zbiórkę w przyszłą niedzielę do koszyków po Mszach św.