XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA  20.07.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W środę przypada 23 dzień miesiąca lipca. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólne modlitewne spotkanie o godz. 17.00 w kościele.
  2. W piątek przeżywamy święto św. Jakuba oraz św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 13.30. Prosimy po Mszy św. wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 150 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.
  4. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla od 1 sierpnia.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.