XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św., która odbędzie się w sobotę 20 maja 2023 r. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci na Mszy św. w przyszłą niedzielę 11 września o godz. 12.00.
  2. Młodzież, która przygotowywała się przez ostatni rok do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30, a po niej spotkanie formacyjne.
  3. Wyjazd na zakończenie lata do Trójmiasta w sobotę 10 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 5.00. Wszystkie miejsca są już zajęte.
  4. Tradycyjnie kolekta gospodarcza w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na kolejne inwestycje parafialne. 
  5. Chcielibyśmy wznowić działalność naszej parafialnej scholii. Poszukujemy osoby, która chciałaby się podjąć zadania prowadzenia scholi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela. Do każdego numeru dołączona jest druga gazetka „Bliżej życia z wiarą”, to nowy kolorowy tygodnik, w nowoczesnej formie, bogato ilustrowany. Przykładowe tematy pierwszego numeru: Carlo Acutis, 15. letni błogosławiony, przykład dla współczesnych młodych ludzi, 18 lat byłem antyklerykałem, o roli tańca w małżeństwie, jak zmotywować się do nauki, dodatek dla dzieci oraz liczne porady zdrowotne, kulinarne, wędkarskie i turystyczne. Cena wspólna obydwu gazet 10 zł.