XXIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  16.10.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Światowy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza kolekta we wszystkich kościołach przeznaczona jest na misje.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spektakl poetycko-muzyczny pt. Różaniec ze św. Janem Pawłem II. W programie wiersze Tadeusza Soleckiego, a oprawę muzyczną zapewnią artyści scen bydgoskich. W pięknej, artystycznej formie będzie okazja do pogłębienia duchowości różańca św., który był umiłowaną modlitwą Jana Pawła II.
 3. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
 4. Trwa wielki odpust w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jutro w poniedziałek o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców i miasta Torunia. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. proboszcz Wojciech Miszewski.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie.
 6. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 77. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 23 października o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy.
 7. Również w przyszłą niedzielę przypada 23 dzień października. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę.
 8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu.
 9. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty,  w czwartek – św. Jana Kantego, w piątek  – błog. Jakuba Strzemię, w sobotę – św. Jana Pawła II.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Nauczyciela Ewangelii.
 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: sp. Krystyna Jurkiewicz, l. 81, ul. Wrzosowa, śp. Ryszard Jesiołowski, l. 64, ul. Rysia, śp. Alicja Szymborska, l. 53, ul. Konwaliowa, śp. Ryszard Goszczyński, l. 75, ul. Orla. śp. Gertruda Recka, l. 89, ul. Pszeniczna, śp. Jan Andrzej Gerc, l. 60, ul. Malwowa, śp. Zofia Gajewczyk, l. 67, ul. Hiacyntowa. Wieczny odpoczynek…10 Różańca