XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczął się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

  2. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na II spotkanie i Mszę św. z poświęceniem różańców o godz. 14.30.

  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na dalsze prace w naszej świątyni. Dziękujemy także za wszystkie „dary serca” wpłacane na parafialne konto lub przekazywane w kopertach. Wpisujemy je do Złotej Księgi naszych ofiarodawców.

  4. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski poświęcony modlitwie o rychłą kanonizację Jana Pawła II. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.

  5. Wszystkich zainteresowanych modlitwą ze śpiewami z Taize zapraszamy na wspólne modlitewne spotkanie do naszego kościoła w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

  6. Ostatnia w tym roku procesja fatimska odbędzie się w najbliższy czwartek 13 października po wieczornej Mszy św. Przejdziemy z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową ulicami: Szosa Chełmińska, Lisia, Sokola, św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec.

  7. Świetlica parafialna „Antoninek” po raz trzeci organizujemy kurs p.n. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Serdecznie zapraszamy na pierwsze weekendowe spotkanie w Szkole w najbliższy piątek i sobotę. Szczególnie zachęcamy osoby, które mają problemy w kontaktach ze swoimi dziećmi czy wychowankami i chcą poprawić relacje z nimi. Zapisy w Świetlicy Antoninek.

  8. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30, a następnie na spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  9. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim rozmowa z papieskim fotografem Arturo Mari, świadkiem świętości Jana Pawła II, jak powstał słynny film „Szukałem was”, o cudzie słońca w Fatimie, który wydarzył się 13 października 1917 roku, a także fotoreportaż poświęcony 25 leciu sakry biskupiej ks. bp. Andrzeja Suskiego i wywiad z pasterzem naszej diecezji.

  10. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Henryk Szefera, l. 59 z ul. Zagonowej, śp. Sławomir Czermiński l. 64 z ul. Makowej, śp. Stefan Durbacz, l. 72, śp. Elżbieta Kobyłecka, l. 58 z ul. Sarniej. Wieczny odpoczynek