XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA  25.10.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy jeszcze w tym tygodniu o godz. 17.30.
  2. Jutro – w poniedziałek przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do wtorku 27 października. Tego dnia o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.30 różaniec i zakończymy czuwanie. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce, na naszej stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii.
  3. W środę 28 października wspominamy 76. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 16.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez władze miasta Torunia i naszą parafię.
  4. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu.
  7. W tym tygodniu wspominamy w środę – Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu w grudniu br. na uroczystość otwarcia Roku Miłosierdzia oraz pielgrzymkę do Meksyku – w styczniu. Zapisy w biurze parafialnym.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, Nauczyciela Ewangelii  oraz Śladów na Wrzosach.
  10. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Lidia Banach, l. 45, ul. Słoneczna, śp. Zbigniew Centkowski l. 50, ul. Fasolowa, śp. Czesław Chmielewski, l.69, ul. Konwaliowa. Wieczny odpoczynek…