XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy włączyli się w nocną adorację Najśw. Sakramentu.

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy 74. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 13.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez  władze miasta Torunia i naszą parafię. Nie będzie dzisiaj Mszy św. w kaplicy na Barbarce

 2. Dobiegają końca prace przy największej tegorocznej inwestycji parafialnej, jaką jest zakup dzwonów i budowa dzwonnicy. W tym tygodniu zostanie zamontowany elektryczny napęd dzwonów i na uroczystość Wszystkich Świętych powinniśmy usłyszeć dźwięk dzwonów. Bóg zapłać wszystkim za materialne wsparcie tej inwestycji.

 3. Jeszcze tylko do czwartku odprawiamy październikowe nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych na godz. 18.00.

 4. W piątek 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30.

 5. W sobotę – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przez całą oktawę o godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym przez cały tydzień.

 6. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. oraz w dni powszednie dodatkowo od 17.30 do 18.00.

 7. W tym miesiącu  I Piątek Miesiąca przypada w uroczystość Wszystkich Świętych. Okazja do spowiedzi św.  w czwartek od 15.30 do 18.00.

 8. W I sobotę miesiąca o godz. 8.30 zapraszamy na Różaniec, a następnie na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.

 10. W ostatnim miesiącu odeszli do Pana: śp. Ewa Maria Sulecka, l. 62, ul. Hiacyntowa, śp. Piotr Szubert, l. 61, ul. Chmielna, śp. Katarzyna Frankowska, l. 86, Szosa Chełmińska, śp. Krystyna Fiedler, l. 89, ul. Sokola, śp. Stanisław Pawłowski, l. 80, ul. Myśliwska, śp. Krystyna Mejza, l. 67, z ul. Wilczej. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz.
  Wieczny odpoczynek…

10 Różańca św.