XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA   29.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w całodobową adorację Najśw. Sakramentu, którą przeżywaliśmy w ub. tygodniu. To piękne wyznanie wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
 2. Parafialny Klub Seniora przygotował stroiki z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Można je nabywać dzisiaj w holu domu parafialnego. 
 3. Zapraszamy na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 84. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach Barbarki. Msza św. zostanie odprawiona  przy pomniku w lesie na Barbarce dzisiaj o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy
 4. We wtorek kończymy miesiąc październik. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Szczególne podziękowanie wspólnocie Żywego Różańca i wszystkim, którzy przewodzili modlitwie różańcowej.
 5. We środę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30. 
 6. W czwartek – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o  godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym. 
 7. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 
 8. Jak w ostatnich latach od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. 
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
 10. W I czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. O 17.30 spotykają się Margeretki na modlitwie w intencji kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej.
 11. Okazja do spowiedzi św. w I piątek dodatkowo od godz. 17.00. W niedziele spowiedź św. na wszystkich Mszach św. a w dni powszednie w godz. 6.45-7.00, 8.00 – 8.30, 17.30 – 18.00.
 12. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii. Wkrótce będzie wydrukowany po raz pierwszy parafialny kalendarz ścienny na rok 2024.
 14. Za tydzień po Mszach św. o godzinach: 10.30 i 12.00, Skauci Króla będą rozprowadzać flagi Polski. Dochód ze sprzedaży wesprze ich wyjazd na obóz zimowy.