XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.11.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Jeszcze do soboty o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. wspólną za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencjach odmawiamy różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Za zmarłych zapisanych na kartkach wypominkowych na których nie podano daty modlić się będziemy w najbliższą sobotę.

Informujemy o regularnych próbach naszego parafialnego chóru. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek. Jutro o godz. 18.00 ćwiczyć będą panie, a o godz. 19.30 panowie. Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do naszego chóru.

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w najbliższy piątek 9 listopada po Mszy św. wieczornej w plebanii.

Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 na Mszę św. i comiesięczne spotkanie.

Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na kolektę oraz za dary imienne składane w kopertach lub wpłacane na parafialne konto.

Przyszła niedziela to także w całym Kościele Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy informować o miejscach, w których trwa prześladowanie chrześcijan, po Mszach św. będzie okazja do wsparcia tych miejsc swoją ofiarą.

Na prośbę naszych parafian, którzy pragną społecznie pracować na rzecz naszego Osiedla Wrzosy pragniemy serdecznie zaprosić na spotkanie w najbliższy poniedziałek 5 listopada o godz. 18.00 w Zespole Szkół nr 9 przy ul. Rzepakowej. Podczas tego zebrania zostanie wyłoniona Rada Okręgu. Niestety od dwóch kadencji Wrzosy nie mają swojej Rady, ponieważ nie stawiło się odpowiednie gremium, mogące ją powołać. Zadaniem Rady jest przede wszystkim dbanie o wspólne dobro społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że tym razem stawi się odpowiednia liczba osób mogących powołać Radę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim m. in. sylwetka śp. Przemysława Gintrowskiego, artykuły poświęcone śmierci i przemijaniu o drodze na ołtarze papieża Jana Pawła I. Do każdego numeru dołączony jest interesujący dodatek „Niedziela młodych”. Polecamy także listopadowy numer Nauczyciela Ewangelii.