XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.11.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj o godz. 14.30 na Mszę św. i comiesięczne spotkanie.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kolektę gospodarczą na dalsze inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać także za dary imienne składane w kopertach lub wpłacane na parafialne konto. Wpisujemy je do specjalnej księgi ofiarodawców, która przy różnych okazjach wnoszona jest w procesji z darami ofiarnymi.
  3. Dzisiejsza niedziela to także w całej Polsce Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Dzisiaj po Mszach św. będzie okazja do wsparcia tych miejsc swoją ofiarą. Ze składanych ofiar organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść pomoc tym, którzy cierpią głód, choroby, pozbawieni zostali swoich domów czy też na różny sposób są prześladowani za wiarę. W tym roku w sposób szczególny wspieramy cierpiących chrześcijan w Iraku.
  4. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 8.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. Do piątku o godz. 8.15 i 17.45, również dzisiaj, trwa 9 dniowa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie  modlitwą i śpiewem będziemy adorować Najświętszy Sakrament.
  7. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia informujemy, że nasza parafia nikogo nie upoważniła i nie wysyła, aby w jej imieniu roznosić opłatki i zbierać jakiekolwiek fundusze. W naszym kościele opłatki wigilijne poświęcimy w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 9.00 i będą dostępne w biurze parafialnym.
  8. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela.
  9. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Władysław Wdowiak, l. 96, ul. Konopna, śp. Lech Ryskowski, l. 64, ul. Jastrzębia, śp. Ryszard Broniewicz, l. 70, ul. Storczykowa, śp. Genowefa Przedpełska, l. 83, ul. Kwiatowa, śp. Balwina Derebecka, l. 89, DPS, jej pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…