XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  19.11.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 

  1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek 21 listopada o godz. 19.00 w plebanii.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki wigilijne, które będą dostępne w biurze parafialnym także w niedziele.
  3. Również w przyszłą niedzielę rozprowadzać będziemy nasz parafialny kalendarz poświęcony naszym świętym patronom. Każdego miesiąca w naszych domach obierzemy sobie jednego z naszych parafialnych świętych, których relikwie posiadamy. Cena kalendarza 10 zł.
  4. W imieniu organizatorów zapraszamy na V Forum Wychowawców, które jest skierowane głównie do rodziców i nauczycieli.  Tegoroczny temat Niewłaściwy obraz samego siebie u dzieci i młodzieży. Jak im pomóc? związany jest z coraz częstszym wśród uczniów kryzysem poczucia własnej wartości. Konferencja odbędzie się w czwartek 23 listopada, o godz. 17.30, w Centrum Dialogu (obok Seminarium Duchownym). Więcej informacji na plakacie.
  5. Zapraszamy na spektakl teatralny „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej. Spektakl zaprezentuje Zespół Teatralny parafii p.w. św. Elżbiety z Cieszyna.  Sztuka przedstawia różne postawy bohaterów wobec Boga, zachęcając do refleksji nad miejscem, jakie zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu. Pouczająca i fascynująca treść tej sztuki sprawiła, że św. Jan Paweł II, jako młody wikary, wystawił „Gościa Oczekiwanego” Zofii Kossak w Niegowici. Spektakl odbędzie się 3 grudnia (niedziela) o godz. 14.00 w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Bilety w cenie 35 zł można nabyć pisząc pod adres: bilety@muzeumpit.pl lub dzwoniąc pod numer: 536 682 980.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli dostępny w zakrystii.
  7. W dniu dzisiejszym p. Marek Osmański, mieszkaniec Wrzosów, zwraca się z gorącą prośbą o udostępnienie wszelkich pamiątek, starych zdjęć z Wrzosów oraz podzielenie się wspomnieniami na temat dzielnicy i parafii na Wrzosach. Materiały zostaną wykorzystane w przygotowywanej przez niego książce o tej dzielnicy Torunia. Kontakt do p. Osmańskiego: 690-564-555.