ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKOWY SZLAK

Początek sierpnia to czas, który od lat rezerwujemy sobie na niepowtarzalne przeżycia, jakie niosą „rekolekcje w drodze”. W dzisiejszym świecie jest wiele propozycji spędzenia letniego urlopu. Ciągle jednak wielu z nas chce go przeżyć na pielgrzymce, bo mimo fizycznego umęczenia, nigdzie tak człowiek duchowo nie odpocznie, jak właśnie na pielgrzymce. Tutaj także poprzez intensywną modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i duch prawdziwego braterstwa tak bardzo uczymy się żywej wiary, którą potem chcemy przenosić w codzienność naszego życia.

Na pielgrzymkowych znaczkach i plakatach towarzyszą nam w tym roku szczególni świadkowie miłości i miłosierdzia: Jan Paweł II i błog. Matka Teresa z naszego pomnika „Błogosławieni miłosierni”. W ten sposób nasz pomnik poznają setki ludzi widząc go na znaczkach i plakatach na całej trasie pielgrzymkowej w Polsce. Może warto, aby również naszych Parafian w tym roku na pielgrzymce nie zabrakło.

Pielgrzymkowe rekolekcje w drodze to każdego dnia: Msza św, różaniec, konferencja, nawiedzenia Najśw. Sakramentu w kościołach na trasie, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, lektura duchowna. To także spotkania z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy podczas pielgrzymowania otwierają dla nas swoje serca i domy.

Idziemy do Matki Bożej jako wspólnota i rodzina pielgrzymkowa dlatego zwroty „Bracie” i „Siostro” towarzyszą nam podczas kontaktu z wszystkimi pielgrzymami, bez względu na wiek. W ten sposób budujemy klimat wzajemnej miłości, braterstwa, to także znak w którym wyraża się nasza wrażliwość na innych.

Wspólne pielgrzymowanie trwa 9 dni, rozpoczyna się 4 sierpnia o godz. 6.00 Mszą św. w toruńskiej Katedrze Świętych Janów. Na Jasną Górę pielgrzymi wchodzą 12 sierpnia o godz. 17.00. Uroczystą Mszą św. o godz. 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu kończy się toruńska Pielgrzymka.

Naszymi Parafianami opiekować się będzie ks. Adam, który również będzie wędrował.

Serdecznie zapraszam na pielgrzymkowy szlak, na który również sam się wybieram…

Ks. Wojciech Miszewski