ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO  08.06.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za dar sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami i swoją rodziną do udziału w tej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Trwają bieżące prace przy konserwacji dachów, rynien i zniszczonych zimą części elewacji.
 3. Zgodnie z prośbą ks. bpa Andrzeja Suskiego dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar przeznaczonych dla ofiar powodzi na Bałkanach.
 4. W piątek 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i II rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Józef Szamocki. Na początku uroczystości zostaną poświęcone dzwony i dzwonnica. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian.
 5. Również w piątek przypada kolejny dzień fatimski. Nie będzie w tym dniu specjalnej procesji fatimskiej natomiast o godz. 17.30  przed uroczystością odpustową odmówimy w kościele różaniec fatimski.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Andrzej Suski udzieli święceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów będą: nasz parafianin ks. Dominik Domin oraz ks. Dawid Huzior, który przez ostatni rok pełnił w naszej parafii posługę diakona. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 ks. Dominik w naszym kościele odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 7. Zapraszamy na XVII Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Od godz. 10.00 do 15.00 trwać będzie turniej piłkarski a od godz. 14.00 do 22.00 w parku przy Domu Pomocy Społecznej przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gość festynu: dziecięco – młodzieżowy zespół z Białorusi. Program festynu zamieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz na plakatach przed kościołem. Zbiórka fantów i nagród na festyn do najbliższego czwartku w biurze parafialnym.
 8. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 9. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 10. Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu zaprasza na kolejny wykład w ramach comiesięcznych „Spotkań z Biblią”.  Wykład ks. prof. Jana Perszona pt. „Chrześcijaństwo, jako zaczyn nowej Kultury” zostanie wygłoszony w czwartek 12 czerwca o godz. 18.40.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli i czerwcowe wydanie Śladów na Wrzosach.