ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  19.05.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie. Rozpoczęcie w kościele na Mszy Św. o godzinie 13.30.
  3. Wspólnota młodzieżowa działająca przy naszej parafia zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godzinie 19.00 w salkach parafialnych.
  4. Kolejne spotkanie w ramach Wieczorów u św. Antoniego w najbliższy czwartek 23 maja o godz. 18.45. Gośćmi będą Joanna Miszkurka i Radosław Grodzki, którzy podzielą się refleksją z pobytu wśród misjonarzy na Madagaskarze. Temat spotkania: „Bóg na czerwonej wyspie – o misjach na Madagaskarze”.
  5. W sobotę diakon Szymon Stawicki nasz parafianin w toruńskiej katedrze o godz. 10.00 otrzyma święcenia kapłańskie. Mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 13.30. 
  6. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek 24 maja o godzinie 19.00 w salkach parafialnych. 
  7. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców/opiekunów zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjna w niedzielę 26 maja na Mszę Świętą i po Niej spotkanie w Kościele. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 4 czerwca na Mszy Świętej o godzinie 18.00.
  8. Przygotowujemy XXIV Wrzosowy Festyn św. Antoniego. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących toruńską dzielnicę Wrzosy. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od ilości zgromadzonych środków zależy to, co uda nam się w tym roku zaproponować uczestnikom. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. Prosimy o informację do proboszcza lub koordynatora festynu p. Jacka Łangowskiego e-mail: jalangowski@hmail.com
  9. Zapraszamy dzisiaj do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu  pod hasłem: WIERNI DZIEDZICTWU JANA PAWŁA II – ZJEDNOCZENI DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY. Rozpoczynamy Mszą św. w katedrze o godz. 12.30.
  10.  Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który można nabyć w zakrystii.