ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  28.05.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. Do środy odprawiamy nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
  2. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
  3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Tego dnia tradycyjnie będzie okazja złożenia swojego materialnego daru na misje.
  4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach.
  5. W najbliższą sobotę 3 czerwca o godz. 10.00 w toruńskiej Katedrze, nasz parafianin akolita Szymon Stawicki otrzyma święcenia diakonatu. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości
  6. Zapraszamy na XXIII Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 czerwca od godziny 14.00. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących nasze osiedle. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. Potrzebujemy jeszcze kilku blach ciasta. Panie, które mogłyby nam je ofiarować prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym. W tym roku gwiazdą festynu będzie znany zespół Bayer Full, który wystąpi o godz. 19.00 i przedstawi swoje największe przeboje. 
  7. Również w przyszłą niedzielę kolejna akcja mobilnego poboru krwi. Osoby pragnące wziąć w niej udział proszone są o przyniesienie dowodu tożsamości.
  8. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Rozpoczęcie dzisiaj  Mszą św. w Katedrze toruńskiej o godz. 12.30.
  9. Parafia św. Józefa w Toruniu bardzo serdecznie zaprasza na III Redemptorystowską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Termin: 30 czerwca – 3 lipca. Więcej informacji, formularz zapisów, regulamin i trasę można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.jozeftorun.pl
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który można nabyć w zakrystii.